Observator » Evenimente » Mai mulţi delfini şi-au făcut apariţia pe malul mării. S-au lăsat fotografiaţi şi admiraţi de oamenii aflaţi lângă ţărm

Video Mai mulţi delfini şi-au făcut apariţia pe malul mării. S-au lăsat fotografiaţi şi admiraţi de oamenii aflaţi lângă ţărm

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.07.2023, 18:12 | Modificat la 12.07.2023, 18:12

Turiştii aflaţi în staţiunea Mamaia s-au bucurat de un spectacol inedit. 

Mai mulţi delfini au venit foarte aproape de ţărmul mării şi s-au lăsat admiraţi şi fotografiaţi. Se pare că apariţiile delfinilor la malul Mării Negre sunt tot mai dese în ultima perioadă. 

Biologii pun acest comportament pe seama schimbărilor în bine care se petrec în mare, din punct de vedere al florei şi al faunei, schimbări ce se datorează perioadei pandemice.