Observator » Evenimente » Un medic român susține că: "Nu avem suficiente aparate de ventilat"

Un medic român susține că: "Nu avem suficiente aparate de ventilat"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.03.2020, 21:24 | Modificat la 13.03.2020, 21:25

Florin Mihălțan, medic pneumolog, șeful Secției de Pneumologie de la Institutul Marius Nasta, susține că "nu avem suficient de multe aparate de ventilat".

  • Un medic român susține că: "Nu avem suficiente aparate de ventilat"
  • Acestea s-ar putea dovedi vitale în cazul unei explozii a cazurilor de coronavirus

Florin Mihălțan, medic pneumolog, șeful Secției de Pneumologie de la Institutul Marius Nasta, susține că "nu avem suficient de multe aparate de ventilat".

Mai multe detalii, în materialul video.