Observator » Evenimente » O dubă plină cu anvelope a făcut prăpăd, după ce a luat foc. Hectare întregi s-au făcut scrum la marginea oraşului Cluj-Napoca

Video O dubă plină cu anvelope a făcut prăpăd, după ce a luat foc. Hectare întregi s-au făcut scrum la marginea oraşului Cluj-Napoca

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.04.2024, 09:40 | Modificat la 10.04.2024, 09:42

Un incendiu de proporţii s-a produs, ieri, la marginea oraşului Cluj-Napoca, după ce o autoutilitară  încărcată cu cauciucuri a fost cuprinsă de flăcări.

Focul s-a extins rapid şi la vegetaţia uscată din jur, iar în urma incendiului mai multe hectare de pământ au ars. După zeci de minute, pompierii au reuşit să stingă flăcările, însă maşina a ars în totalitate. Din fericire nu au fost înregistrate victime.

Incendiul a pornit de la o defecțiune a instalației electrice a autovehiculului.