Observator » Evenimente » O poliţistă de frontieră şi un student la Poliţie, bătuţi de un fost deţinut, în Maramureş

O poliţistă de frontieră şi un student la Poliţie, bătuţi de un fost deţinut, în Maramureş

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.04.2018, 07:21 | Modificat la 10.04.2018, 08:36

Caz şocant la Vişeu de Sus, în Maramureş. O agentă de la Poliţia de Frontieră şi un student la Academia de Poliţie, aflaţi în timpul liber, au fost bătuţi.

Caz şocant la Vişeu de Sus, în Maramureş. O agentă de la Poliţia de Frontieră şi un student la Academia de Poliţie, aflaţi în timpul liber, au fost bătuţi de un individ proaspăt eliberat din penitenciar. Scenele de agresiune s-au petrecut chiar în faţa unui local din oraş, în toiul nopţii.

Poliţiştii chemaţi în ajutor i-au găsit doar pe cei doi tineri la locul incidentului, dar şi o maşină avariată. Motivul agresiunii nu se cunoaşte deocamdata. Ca o coincidenţă, însă, studentul făcuse practică, în trecut, la penitenciarul unde fusese încarcerat individul. Acesta a fost identificat, dar nu este încă reţinut. Cazul a fost preluat de procurori.