Observator » Evenimente » Poliţiştii locali din Capitală au strâns de pe străzi oamenii fără adăpost

Poliţiştii locali din Capitală au strâns de pe străzi oamenii fără adăpost

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.02.2018, 09:17 | Modificat la 25.02.2018, 10:26

A fost o noapte geroasă în Capitală! Imediat după lăsarea întunericului, mercurul din termometre a scăzut semnificativ.

A fost o noapte geroasă în Capitală! Imediat după lăsarea întunericului, mercurul din termometre a scăzut semnificativ. Iar cei mai afectaţi de frig au fost oamenii străzii. În sprijinul lor, au venit, însă, asociaţiile de voluntari şi poliţiştii locali, care i-au dus la centre speciale. unde au primit şi mâncare caldă.