Observator » Evenimente » Regele Mihai a participat la intalnirea anuala internationala a colectionarilor de masini din Al doilea Razboi Mondial

Regele Mihai a participat la intalnirea anuala internationala a colectionarilor de masini din Al doilea Razboi Mondial

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.08.2012, 13:53 | Modificat la 11.07.2017, 11:00

Pasiunea nu tine cont de varsta. Regele Mihai nu si-a pierdut dragostea pentru masini nici la cei 90 de ani ai sai. Maiestatea Sa a participat la intalnirea anuala internationala a colectionarilor de masini din Al doilea Razboi Mondial, care a avut loc, sambata, in Elvetia. Aici regele si-a condus singur masina si o poza realizata de pe bancheta din spate l-a surprins mandru la volanul unui Jeep.

Pasiunea nu tine cont de varsta. Regele Mihai nu si-a pierdut dragostea pentru masini nici la cei 90 de ani ai sai. Maiestatea Sa a participat la intalnirea anuala internationala a colectionarilor de masini din Al doilea Razboi Mondial, care a avut loc, sambata, in Elvetia. Aici regele si-a condus singur masina si o poza realizata de pe bancheta din spate l-a surprins mandru la volanul unui Jeep.