Argentina lui Lionel Messi s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial după victoria în faţa Belgiei, scor 1-0

SURSA: GSP.ro

Unicul gol al partidei a fost înscris de Gonzalo Higuain, în minutul 8. Fără a impresiona, "pumele" merg în semifinale la capătul unui meci în care Lionel Messi nu a reuşit nimic notabil, ba chiar a ratat incredibil, în final, singur cu Thibaut Courtois, conform GSP.ro.

Mai mult, după gol argentinenii au preferat doar să se apere, singura ocazie mare venind imediat după pauză, cand acelaşi Gonzalo Higuain a lovit bara transversală după un dribling de senzaţie.

Echipele de start:

Argentina: Romero - Zabaleta, Garay, Demichelis, Basanta - Mascherano, Biglia - Di Maria, Messi, Lavezzi - Higuain

Belgia: Courtois - Alderweireld, Kompany, Van Buyten, Vertonghen - De Bruyne, Fellaini, Witsel - Mirallas, Origi, Hazard

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Evenimente » S-a terminat! Argentina este în semifinala Campionatului Mondial de Fotbal 2014!