Observator » Evenimente » Şofer inconştient, depăşire de infarct pe DN 24, în Galaţi. O cameră de bord a filmat manevra aproape criminală

Video Şofer inconştient, depăşire de infarct pe DN 24, în Galaţi. O cameră de bord a filmat manevra aproape criminală

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.03.2025, 10:26 | Modificat la 01.03.2025, 10:33

O depăşire periculoasă a fost suprinsă de camera de bord a unei maşini pe Drumul Naţional 24, în judeţul Galaţi. Pe imagini se poate vedea cum şoferul depăşeste pe linie continuă şi este cât pe ce să lovească un tir care circula regulamentar. Acesta a reuşit să evite tragedia în ultimul moment şi să revină pe banda lui, în faţa altei maşini. 

Un impact frontal teribil a fost evitat la milimetru, pe DN 24, Tișița (Vrancea) - Cosmești (Galați). Şoferul unui Renault a fost surprins intrând într-o depăşire riscantă, fiind  la un pas să fie lovit în plin de un TIR care circula regulamentare, din sensul opus. 

Depăşire inconştientă pe DN24. O cameră de bord a filmat momentul de infarct

Din fericire, a reușit să revină pe banda lui, în faţa altei maşini, evitând astfel o nenorocire. O cameră de bord a filmat momentul de infarct.

Articolul continuă după reclamă

Dacă Poliţia îl identifică pe şofer acesta riscă să rămână fără permis, pe lângă o amendă usturătoare.