Soţiei bărbatului din Maramureş infectat cu coronavirus i s-au recoltat greşit probele şi nu ştie dacă e şi ea virusată
Soţiei bărbatului din Maramureş infectat cu coronavirus i s-au recoltat greşit probele şi nu ştie dacă e şi ea virusată. Femeia aştepta rezultatele, când a aflat cî trebuie să i se recolteze din nou probe.
![Coronavirus Probe recoltate greşit](https://img.observatornews.ro/0/2020/2/29/345769/15829864837868eeb6.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Soţiei bărbatului din Maramureş infectat cu coronavirus i s-au recoltat greşit probele şi nu ştie dacă e şi ea virusată. Femeia aştepta rezultatele, când a aflat cî trebuie să i se recolteze din nou probe.
Un bărbat de 45 de ani din Maramureș a fost confirmat vineri ca fiind infectat cu coronavirus, fiind cel de-al treilea caz în România. El a venit din afara zonei de carantină din Italia, pe 25 februarie. Bărbatul a fost la doctor în Italia, a ajuns cu febră în România, a fost internat la Clinica de boli infecțioase din Maramureș, apoi transferat la Cluj.
Soţia lui a fost şi e plasată în carantină şi i s-au recoltat probe, rezultatele urmând a fi anunţate sâmbătă noaptea. Numai că, din păcate, femeia va mai avea de aşteptat, pentru că probele au fost recoltate greşit de medicii de la DSP Maramureş.
Practic, mediul de cultura nu a fost stabil şi până a ajuns la Cluj, proba s-a contaminat, a anunţat Mircea Abdrudean, prefectul de Cluj.
În aceste condiţii, soţia bolnavului va fi din nou testată şi va mai avea de aşteptat cel puţin până duminică seara, pentru a afla dacă este sau nu şi ea infectată.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰