Observator » Evenimente » Tânăr cu BMW, viteză amețitoare pe Şoseaua Olteniţei. A pierdul controlul volanului şi s-a înfipt cu maşina într-un refugiu

Video Tânăr cu BMW, viteză amețitoare pe Şoseaua Olteniţei. A pierdul controlul volanului şi s-a înfipt cu maşina într-un refugiu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.07.2022, 08:20 | Modificat la 29.07.2022, 08:23

Teribilismul îl putea costa viaţa pe un şofer de 20 ani. Tânărul circula cu o viteză ameţitoare pe Şoseaua Olteniţei, din Capitală, aseară, când a pierdut controlul volanului şi a intrat cu maşina într-un refugiu de tramvai. În urma impactului violent, autoturismul s-a răsturnat pe şosea.

În maşină nu mai erau alţi pasageri, iar martorii spun că bărbatul ar fi venit cu viteză dinspre Piața Sudului, ar fi pierdut controlul volanului, iar mai apoi s-ar fi răsturnat pe carosabil. 

Șoferul teribilist, transportat la spital

Din fericire, acesta a ieșit singur din mașină. S-a ales doar cu o lovitură la mână, însă a avut nevoie de îngrijiri medicale şi a fost transportat la spital.

Articolul continuă după reclamă

În urma accidentului, traficul rutier a fost blocat în zonă mai bine de două ore.