Tânărul care a provocat tragedia din Timiş nu era la primul Live pe Facebook la volan. Florin a zburat prin parbriz, o fetiță a fost ucisă (Video)
Tragedie, aseară, în Timiş, provocată de un nou Live pe Facebook la volan. O fetiţă de 9 ani a murit nevinovată, după ce maşina în care se afla şi care circula regulamentar a fost lovită violent de Florin, un şofer care abia pornise transmisiunea în direct pe reţeaua de socializare.
Tragedie, aseară, în Timiş, provocată de un nou Live pe Facebook la volan. O fetiţă de 9 ani a murit nevinovată, după ce maşina în care se afla şi care circula regulamentar a fost lovită violent de Florin, un şofer care abia pornise transmisiunea în direct pe reţeaua de socializare.
Florin Muntean conducea un Audi înmatriculat în Italia şi venea dinspre Timișoara, când, la ieșirea din Jebel, a lovit din spate un tractor, ricoșând pe contrasens.
Comunitatea din Bocşa o plânge pe micuţa Teodora şi se roagă pentru frăţiorul ei
- Băieţel de 3 ani în comă, cu splina şi coloana rupte, după ce a fost spulberat de şoferul care făcea Live pe...
- Familie nenorocită după un Live pe Facebook la volan, la 200 km/oră. Fetiţa a murit, frăţiorul ei este în...
- Tatăl Teodorei, declaraţii sfâşietoare după ce copila i-a fost ucisă de şoferul care făcea Live pe Facebook...
- Şofer fugar, prins pe un câmp după ce a ucis pe loc un biciclist. Bărbatul din Iaşi s-a făcut nevăzut imediat...
- Accident grav în Timiş. Un bărbat de 66 de ani a murit, după ce s-a răsturnat cu maşina pe marginea şoselei
Audi-ul fost lovit de un Volkswagen Passat, înmatriculat în Caraș Severin, care circula regulamentar din sens opus.
În urma impactului violent, șoferul din Audi a zburat prin parbriz, fiind proiectat la câțiva metri de drum, în iarba de pe marginea drumului. Cadavrul său a fost descoperit după ce ambulanțele și polițiștii au sosit la fața locului. De asemenea, o fetiță în vârstă de nouă ani, care era în Passat a decedat, medicii încercând în zadar să o resusciteze.
În accidentul din Jebel au mai fost rănite alte patru persoane, printre care şi un copil de trei ani. Toţi au ajuns la spital.
Imaginile transmise în direct, pe Facebook, sunt cutremurătoare. Cu 180 de kilometri la oră şi cu muzica dată la maximum, Florin intră în depăşire şi, după numai 4 secunde, când revine pe banda sa, are loc impactul teribil.
Vă avertizăm că urmează imagini care vă pot afecta emoţional.
Florin nu era la primul Live pe Facebook la volan
Florin Munteanu nu era la primul Live făcut pe Facebook, în timp ce conduce.
Pagina de socializare a tânărului este plină cu filmuleţe în care tânărul de 31 de ani transmite live de la volanul maşinii sale, pe pagina de socializare.
Reamintim că în urmă cu aproximativ 5 luni, un accident teribil produs în Ungaria, care era de asemenea transmis LIVE pe Facebook, s-a soldat cu mortea a 9 români.
De atunci Poliția Română a inițiat o petiție online, semnată până acum de zeci de mii de oameni.
„STOP live pe Facebook la volan! Dă like vieţii!”, este petiția care se dorește a fi un demers pentru viaţă, un demers în care trebuie să ne implicăm cu toţii.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰