Tânăr străin, fără permis, şi o fată de 22 de ani, în goană pe străzile din Mediaş. Maşina s-a răsturnat la marginea drumului, iar pasagera a ajuns la spital
Un tânăr de 23 de ani, cetățean străin, care nu are permis de conducere, s-a răsturnat, în noaptea de miercuri spre joi, cu mașina pe o stradă din Mediaș, județul Sibiu. Acesta și o tânără de 22 de ani, pasageră, au fost transportați la spital.
![Maşina s-a răsturnat la marginea drumului Maşina s-a răsturnat la marginea drumului](https://img.observatornews.ro/0/2023/8/17/536705/accident-medias-a7d6bd1f.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Potrivit IPj Sibiu, accidentul a avut loc în jurul orei 23:40 pe str. H. Oberth din Mediaș. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii rutieri au stabilit faptul că un bărbat în vârsta de 23 de ani, cetățean străin, a condus mașina pe strada H. Oberth și, cel mai probabil pe fondul vitezei excesive, a pierdut controlul mașinii, a lovit balustrada de protecție de pe marginea părtii carosabile și un copac din proximitate, după care s-a răsturnat în afara părții carosabile.
Tânărul nu avea permis auto
Tânărul de 23 de ani nu deține permis de conducere, susțin polițiștii. Conform ISU Sibiu, o tânără de 22 de ani, pasageră în mașină, a avut nevoie de intervenția echipajului de descarcerare. Aceasta a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la CPU Mediaș conștientă, având un traumatism cranio-cerebral deschis și un traumatism lombar.
De asemenea, echipajul SAJ l-a preluat pe tânăr în stare gravă și l-a transportat la CPU Mediaș conștient, relatează Mediafax. Cercetările sunt continuate de polițiștii Biroului Rutier Mediaș.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰