Observator » Evenimente » TIR filmat cum goneşte pe autostrada A1 cu peste 150 km/oră. Un şofer a sunat la 112

Video TIR filmat cum goneşte pe autostrada A1 cu peste 150 km/oră. Un şofer a sunat la 112

TIR filmat cum goneşte pe autostrada A1 cu peste 150 km/oră. Unul dintre şoferii depăşiţi de camion a sunat la 112 - captura video YouTube
Veronica Micu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.07.2021, 14:32 | Modificat la 31.07.2021, 15:21

O cameră de bord a filmat momentul în care un şofer inconştient, aflat la volanul unui TIR, goneşte cu mare viteză pe autostrada A1. Potrivit unui alt conducător auto, care se afla în trafic la acel moment, camionul circula cu peste 150 de kilometri la oră.

Într-un clip postat ieri pe YouTube se vede cum camionagiul face depăşire după depăşire, în spatele TIR-ului circulând tot cu mare viteză o maşină. Potrivit imaginilor, scena ar fi avut loc în data de 13 iulie, la ora 1.23 noaptea. 

La finalul înregistrării, şoferul unui alt autoturism, a cărui cameră de bord a filmat momentul, se aude cum sună la 112. 

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările