Video Un adăpost de animale s-a făcut scrum sub privirile proprietarilor. Pompierii s-au luptat două ore cu flăcările
A fost panică, seara trecută, în satul Poiana Mare, din judeţul Olt! Un adăpost de animale a luat foc şi s-a făcut scrum sub privirile neputincioase ale proprietariilor.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
La sosirea pompierilor, flăcările uriaşe înghiţiseră toate anexele, pe o suprafaţă de aproximativ 100 de metri pătraţi. În plus, exista pericolul ca focul să ajungă şi la casă, care se afla la doar câţiva metri distanţă.
Intervenţia pompierilor a fost îngreunată şi de faptul că hidranţii de la reţeaua publică de alimentare nu funcţionau. După două ore de luptă cu flăcările, incendiul a fost lichidat. Adăpostul, însă, a fost făcut una cu pământul, iar 7 porci au murit arşi de vii.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰