Un bărbat din Botoşani a căzut într-o fântână de 10 metri, în încercarea de a salva o pisicuţă. Fusese la un pas de reuşită
Un bărbat de 51 de ani a fost salvat miercuri după-amiaza de pompierii din Botoșani dintr-o fântână adâncă de 10 metri. Acesta intrase să scoată o pisică și s-a rănit la un picior.
![A intrat în fântână să salveze o pisică, dar nici el n-a mai putut ieşi fără ajutor A intrat în fântână să salveze o pisică, dar nici el n-a mai putut ieşi fără ajutor](https://img.observatornews.ro/0/2023/7/12/531676/botosani-1954faaf.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un bărbat din Botoşani a fost salvat dintr-o fântână adâncă de 10 metri, unde intrase să scoată o pisică. Potrivit ISU Botoșani, intervenția a avut loc în localitatea Boscoteni.
A intrat în fântână să salveze o pisică, dar nici el n-a mai putut ieşi fără ajutor
Bărbatul de 51 de ani a coborât în fântână și a salvat o pisică. Când a ajuns la suprafață, a alunecat și a căzut în gol. S-a rănit la un picior și nu a mai putut să urce singur la suprafață. Martor la eveniment, stăpânul pisicii, a sunat după ajutor la 112.
La caz s-au deplasat pompierii din cadrul din Punctului de Lucru Flămânzi și Detașamentului de Pompieri Botoșani, cu două autospeciale de intervenție și o ambulanță SAJ. Unul dintre pompieri a coborât în fântână și, ajutat de colegi și câțiva localnici, a reușit să îl aducă la suprafață pe bărbat. Acesta era conștient și acuza dureri la un picior.
Bărbatul a fost preluat de echipajul SAJ și transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰