Observator » Evenimente » Un bărbat din Iaşi, decis să îşi pună capăt zilelor, s-a aruncat în faţa trenului

Un bărbat din Iaşi, decis să îşi pună capăt zilelor, s-a aruncat în faţa trenului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.07.2019, 10:57 | Modificat la 21.07.2019, 11:38

Sfârşit tragic pentru un bărbat de nici 40 de ani din Iaşi. Prietenii omului susţin că acesta nu avea o locuinţă şi avea grave probleme cu alcoolul. Aşa că, ar fi decis că nu mai are pentru ce trăi şi şi-a pus capăt zilelor.

Sfârşit tragic pentru un bărbat de nici 40 de ani din Iaşi. Prietenii omului susţin că acesta nu avea o locuinţă şi avea grave probleme cu alcoolul. Aşa că, ar fi decis că nu mai are pentru ce trăi şi şi-a pus capăt zilelor.

S-a aruncat pe calea ferată, sub roţile trenului care circula pe ruta Vaslui-Iaşi. Chiar dacă oamenii din zonă au dat rapid alarma, pentru bărbat nu s-a mai putut face nimic.

Timp de o oră circulaţia feroviară a fost afectată. Poliţiştii au deschis acum un dosar penal pentru ucidere din culpă şi continuă cercetările.

Articolul continuă după reclamă