Observator » Evenimente » Un medic de 32 de ani de la Spitalul Universitar s-a sinucis

Un medic de 32 de ani de la Spitalul Universitar s-a sinucis

medic cu stetoscop Un medic de 32 de ani de la Spitalul Universitar s-a sinucis - Shutterstock (imagine ilustrativă)
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.10.2021, 07:10 | Modificat la 29.10.2021, 07:40

Un medic în vârstă de 32 de ani de la Spitalul Universitar din București s-a sinucis, joi, cu o substanță folosită ca anestezic în unitățile medicale.

Potrivit informațiilor obținute de reporterii Observator, nu este exclus ca medicul să fi suferit o decepție în dragoste. Vestea a picat ca un trăsnet pentru colegii tânărului ce profesa la Unitatea de Primiri Urgențe (UPU) de la Spitalul Universitar din București. Reamintim că unitatea medicală este sub o presiune imensă din cauza numărului mare de infectări cu SARS-CoV-2. Săptămâna trecută au apărut imagini dramatice - morţii de Covid nu mai aveau loc în frigidere, iar zona era plină de cadavre puse în saci