Observator » Evenimente » VIDEO Cum încălcă Poliţia două reguli de circulaţie în doar câteva secunde: "Aia e, tată! Hai!"

VIDEO Cum încălcă Poliţia două reguli de circulaţie în doar câteva secunde: "Aia e, tată! Hai!"

VIDEO Cum încălcă Poliţia două reguli de circulaţie în doar câteva secunde: "Aia e, tată! Hai!" Maşina de poliţie încălcă cel puţin două reguli de circulaţie - Captură Facebook
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.06.2021, 11:06 | Modificat la 03.06.2021, 16:47

Regulile de circulaţie nu se aplică întotdeauna. Cu atât mai mult cu cât conduci o maşină a Poliţiei.

O maşină a Poliţiei a încălcat în doar câteva secunde cel puţin două reguli din Codul Rutier. Poliţistul aflat la volan a depăşit un TIR pe linie continuă şi într-o curbă deosebit de periculoasă.

"Aia e, tată Hai! Asta e Poliţia Română"

Imaginile au fost surprinse de camera de bord a autovehiculului aflat în spatele TIR-ului şi au fost postate pe reţelele de socializare.

Articolul continuă după reclamă

"Aia e, tată, pe linie continuă, dă-i, dă-i, du-te că e curbă! Hai! Asta e Poliţia Română", e comentariul şoferului care a surprins imaginile.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Sancţiuni pentru nerespectarea regulilor de circulaţie

Conform Codului Rutier, depăşirea pe linie continuă şi nerespectarea indicatoarelor rutiere se sancţionează, fiecare, cu minimum 4 puncte şi cu 760 de lei amendă.

Pe acelaşi subiect