Observator » Ştiri externe » Cinci români au fost săltaţi de mascaţi în Spania

Cinci români au fost săltaţi de mascaţi în Spania

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.04.2014, 13:34 | Modificat la 28.04.2014, 13:57

Românii sunt acuzaţi de proxenetism. Poliţiştii spanioli au descoperit că victimele lor erau aduse din România şi obligate să se prostitueze odată ce acestea ajungeau pe pământ spaniol.

 Dacă victimele nu reuşeau să câştige suma de bani impusă de proxeneţi, fetele erau bătute şi ameninţate cu moartea. Autorităţile au reuşit să salveze 4 fete, care erau ţinute prizoniere în casa românilor.