Observator » Ştiri externe » O ambarcaţiune plină cu oameni a rămas blocată sub podul Wesminster din Londra

O ambarcaţiune plină cu oameni a rămas blocată sub podul Wesminster din Londra

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.07.2019, 08:53 | Modificat la 07.07.2019, 13:06

Momente de panică pentru zeci de turişti din Londra. O ambarcaţiune de agrement plină cu oameni a intrat în coliziune cu un pilon al podului Wesminster şi a rămas blocată sub acesta.

Momente de panică pentru zeci de turişti din Londra. O ambarcaţiune de agrement plină cu oameni a intrat în coliziune cu un pilon al podului Wesminster şi a rămas blocată sub acesta. 

Podul Westminster a fost închis preţ de aproape trei ore, până la recuperarea tuturor pasagerilor şi eliberarea ambarcaţiunii.

Poliţia metropolitană a precizat ulterior că nu s-au înregistrat răniţi, iar incidentul nu a fost unul de natură teroristă.

Articolul continuă după reclamă

S-au înregistrat însă întârzieri în trafic pe mai multe drumuri şi poduri din apropiere.

Pe durata intervenţiei au fost închise şi două drumuri de-a lungul ţărmului Tamisei pentru a permite accesul pe pod al serviciilor de urgenţă.