Observator » Ştiri externe » Animalele sălbatice cuceresc noi teritorii, în absența oamenilor izolați (Video)

Animalele sălbatice cuceresc noi teritorii, în absența oamenilor izolați (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.03.2020, 23:42 | Modificat la 31.03.2020, 23:42

Când oamenii dispar din oraşe, natura îşi reintră în drepturi. Am văzut asta doar în documentare şi filme, dar de acum totul se întâmplă sub ochii noştri. Imagini spectaculoase au fost suprinse în mai multe oraşe din lume.

  • Animalele sălbatice cuceresc noi teritorii, în absența oamenilor izolați
  • O turmă de mistreți și-a făcut apariția pe străzile unui oraș din Țara Galilor

Când oamenii dispar din oraşe, natura îşi reintră în drepturi. Am văzut asta doar în documentare şi filme, dar de acum totul se întâmplă sub ochii noştri. Imagini spectaculoase au fost suprinse în mai multe oraşe din lume. În Bergamo, Italia, caprele au ieşit la plimbare pe străzi, iar în Ţara Galilor mistreții domină o localitate pustie.