Antena Meniu Search
x
LIVE

Video Cel mai căutat desert al verii: croissantul în formă de cub. Oamenii stau zeci de minute la cozi în faţa patiseriilor

Revoluţie în lumea patiseriei! Croissantul în formă de cub este cel mai căutat desert al verii. Matteo Baronetto, un patiser din Torino, a venit cu această idee în 2019, dar a avut nevoie de câţiva ani pentru a perfecţiona desertul.

De Redactia Observator la 09.06.2023, 22:35
Vezi și

L-a botezat Cubrik, după cubul rubik şi se mândreşte că are gustul şi textura perfecte, crocant la exterior, pufos la interior. Desertul a devenit popular în lumea întreagă, iar oamenii stau şi câteva zeci de minute la cozi în faţa patiseriilor pentru a putea cumpăra un croissant în formă de cub. 

Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News!

Observator » Stiri externe » Cel mai căutat desert al verii: croissantul în formă de cub. Oamenii stau zeci de minute la cozi în faţa patiseriilor