Observator » Ştiri externe » Colorado este primul stat american care legalizează consumul de MARIJUANA

Colorado este primul stat american care legalizează consumul de MARIJUANA

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.01.2014, 16:43 | Modificat la 01.01.2014, 18:29

Statul Colorado a devenit de astăzi destinaţia de vis pentru americanii consumatori de droguri uşoare. Este primul stat care legalizează consumul de cannabis în scop recreativ. Autorităţile de peste ocean au dat deja 136 de licenţe pentru deschiderea unor magazine cu marijuana.

Mai mult, au fost introduse şi peste 170 de facilităţi de cultivare a plantei. Gurile rele vorbesc chiar despre un turism cu marijuana prin care staul american vrea să-i atragă pe străini.