Observator » Ştiri externe » Cum văd românii criza imiganţilor

Cum văd românii criza imiganţilor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.08.2015, 07:31 | Modificat la 27.08.2015, 16:45

Europa este în faţa celei mai grave crize umanitare din ultimele decenii.Milioane de refugiaţi din Africa, Asia şi ţările arabe bat la porţile continentului şi la graniţa României

Europa este în faţa celei mai grave crize umanitare din ultimele decenii.Milioane de refugiaţi din Africa, Asia şi ţările arabe bat la porţile continentului şi la graniţa României. 

Peste trei milioane de români au luat drumul Spaniei, Italiei, Marii Britanii, Germaniei sau Greciei în primul val masiv de imigraţie, în anii '90.

Vrem să ştim cum vedeţi voi, cei plecaţi în străini, criza refugiaţilor? Filmaţi, fotografiaţi, trimiteţi un mesaj - echipa Observator vrea să vă ştie părerea.

Articolul continuă după reclamă

Postaţi imaginile şi viziunea voastră pe pagina noastră de Facebook.