O doctoriță din Italia pune la megafon imnul țării pentru a ridica moralul colegilor ei (Video)
O doctoriță din Italia a fost filmată în timp ce a pus la megafon imnul țării, în încercarea de a ridica moralul colegilor ei, dar și pacienților cu coronavirus din spitalul unde lucrează. ”Toată Italia se gândește la voi”, spune medicul.
- Doctorița a transmis imnul de pe telefon.
- ”Toată Italia se gândește la voi”
O doctoriță din Italia a fost filmată în timp ce a pus la megafon imnul țării, în încercarea de a ridica moralul colegilor ei, dar și pacienților cu coronavirus din spitalul unde lucrează. ”Toată Italia se gândește la voi”, spune medicul.
Scena a fost surprinsă la Spitalul Sondalo din Lombardia, regiunea cea mai afectată de coronavirus din Italia. Medicul Sarah Barbuto, specialist pneumolog, vorbește la megafon din ușa unui cabinet.
Doctorița a transmis apoi prin megafon, de pe mobilul ei, imnul Italiei. Câțiva medici sunt auziți cântând în înregistrare.
Lombardia a înregistrat cele mai multe decese de coronavirus în Italia. Dintre cele peste 4800 de decese ale țării, peste 3000 sunt în această regiune. Doar sâmbătă au fost 546 de morți.
