Observator » Ştiri externe » Dramă într-o familie românească din Italia! Statul le-a luat copilul

Dramă într-o familie românească din Italia! Statul le-a luat copilul

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.01.2014, 19:48 | Modificat la 08.01.2014, 21:35

O fetiţă de 4 ani a fost luată de lânga mama ei după ce asistenţii sociali au stabilit că femeia nu dispune de mijloacele necesare pentru a avea grijă de cea mică.

Românca era în vizorul autorităţilor de 2 ani iar presa spune că, în ultima perioadă ar fi depins de ajutoarele oferite de mai multe organizaţii caritabile.