Observator » Ştiri externe » Ebola: A fost depășit pragul de 10.000 de decese

Ebola: A fost depășit pragul de 10.000 de decese

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.03.2015, 22:17 | Modificat la 12.03.2015, 22:19

Epidemia de febră hemoragică Ebola din Africa occidentală a dus la decesul a peste 10.000 de oameni, a anunțat joi Organizația Mondială a Sănătății (OMS) în cel mai recent bilanț al său, actualizat în 10 martie

Epidemia de febră hemoragică Ebola din Africa occidentală a dus la decesul a peste 10.000 de oameni, a anunțat joi Organizația Mondială a Sănătății (OMS) în cel mai recent bilanț al său, actualizat în 10 martie

În total au fost afectate de epidemie 24.350 de persoane, potrivit bilanțului OMS, preluat de AFP.