Observator » Ştiri externe » În Norvegia, acasă la familia Bodnariu

În Norvegia, acasă la familia Bodnariu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.01.2016, 19:12 | Modificat la 22.06.2017, 12:25

Pornită doar dintr-un presupus abuz, povestea familiei Bodnariu a împărţit România în două. De-o parte sunt cei care spun că părinţii au fost lăsaţi fără copii printr-o mare nedreptate. De cealaltă - cei care susţin că soţii Bodnariu au greşit sigur cu ceva, iar legea norvegiană e aspră, dar nu face decât să apere copiii.

Pornită doar dintr-un presupus abuz, povestea familiei Bodnariu a împărţit România în două. De-o parte sunt cei care spun că părinţii au fost lăsaţi fără copii printr-o mare nedreptate. De cealaltă - cei care susţin că soţii Bodnariu au greşit sigur cu ceva, iar legea norvegiană e aspră, dar nu face decât să apere copiii.