Observator » Ştiri externe » Incredibil! Armata va cultiva, începând de anul viitor, MARIJUANA

Incredibil! Armata va cultiva, începând de anul viitor, MARIJUANA

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.10.2014, 16:30 | Modificat la 15.10.2014, 16:50

Soldaţii italieni ar putea avea drept sarcină de serviciu, pe lângă antrenamente şi munca la câmp. La un câmp de cânepă mai precis

Soldaţii italieni ar putea avea drept sarcină de serviciu, pe lângă antrenamente şi munca la câmp. La un câmp de cânepă mai precis

Pentru că Italia vrea să îşi pună armata, de anul viitor, să cultive marijuana medicinală, un drog care e legal în Peninsulă din 2013. Scopul e să o vândă apoi la preţuri mai mici, în încercarea de a descuraja consumatorii să mai cumpere de la dealerii din stradă.

În acest sens se va construi inclusiv un laborator militar de maximă securiate, în Florenta, unde să va cultiva canabis pentru sistemul public de sănătate

Articolul continuă după reclamă