Observator » Ştiri externe » O femeie a găsit 8 kilograme de marijuana în roata de rezervă!

O femeie a găsit 8 kilograme de marijuana în roata de rezervă!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.03.2014, 14:37 | Modificat la 07.03.2014, 14:45

O femeie din Ohio, SUA, a avut o surpriză când a făcut o pană şi a trebuit să schimbe roata cu cea de rezervă.

Îşi cumpărase noua maşină de 7 luni şi nu avusese nici o problemă. Un cauciuc spart a determinat-o să ducă maşina la service-ul reprezentanţei de unde cumpărase maşina pentru înlocuirea roţii cu cea de rezervă. 

Mecanicii au descoperit, în roata de rezervă, 8 kilograme de marijuana, cantitate ce valora cel puţin 12.000 de dolari! Drogurile erau înfăşurate în pungi de plastic şi ascunşi în anvelopă, conform şefului poliţiei din Ohio, Dennis Cavanaugh. 

Poliţia a declarat că femeia nu se face vinovată de nimic, fiind confirmat faptul că maşina a fost cumpărată din reprezentanţă, nou-nouţă, în luna august 2013. 

Articolul continuă după reclamă

Autorităţile susţin că nu este primul caz pe care l-au întâlnit şi că obişnuiesc să găsească droguri ascunse în automobile nou-nouţe!

sursa şi foto: cbs12.com