Observator » Ştiri externe » O femeie, aflată pe patul de moarte, a cerut să-şi vadă pentru ultima dată cel mai bun prieten

O femeie, aflată pe patul de moarte, a cerut să-şi vadă pentru ultima dată cel mai bun prieten

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.11.2014, 19:46 | Modificat la 11.11.2014, 20:08

Scena de adio, dintre un cal şi stăpâna lui a emoţionat lumea întreagă.Bolnavă de cancer în stadiu terminal, femeia de 77 de ani a avut o ultimă dorinţă. Să îşi mângie pentru ultima dată cel mai bun prieten alături de care a participat şi a câştigat numeroase competiţii naţionale

Scena de adio, dintre un cal şi stăpâna lui a emoţionat lumea întreagă. Bolnavă de cancer în stadiu terminal, femeia de 77 de ani a avut o ultimă dorinţă. Să îşi mângie pentru ultima dată cel mai bun prieten alături de care a participat şi a câştigat numeroase competiţii naţionale

Întâlnirea a avut loc în parcarea spitalului din Anglia unde era tratată bolnava, iar calul a fost adus de familia acesteia.

După câteva minute, femeia a fost dusă înapoi în salon, iar câteva ore mai târziu s-a stins.

Articolul continuă după reclamă