Observator » Ştiri externe » ONG pentru persoanele care au fost răpite de extratereştri

ONG pentru persoanele care au fost răpite de extratereştri

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.04.2014, 16:43 | Modificat la 23.04.2014, 18:42

Pământenii care spun că au simţit pe pielea lor că nu suntem singuri în Univers nu mai sunt nici ei singuri. În Marea Britanie s-a înfiinţat un grup de susţinere pentru persoanele care au fost contactate sau răpite, pentru o vreme, de extratereştri.

 Doritorii au la dispoziţie şi o linie telefonică unde pot suna ca să îşi povestească experienţele şi să ceară sfaturi. Iniţiatorii proiectului spun că e cea mai bună variantă pentru ca aceşti oameni să îşi spună povestea fără să fie luaţi peste picior, dar şi o metodă bună prin care li se asigură consiliere psihologică.