Observator » Ştiri externe » Șase polițiști împușcați de un atacator în Philadelphia

Șase polițiști împușcați de un atacator în Philadelphia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.08.2019, 07:45 | Modificat la 15.08.2019, 14:42

Un nou atac armat a avut loc în Statele Unite. Şase poliţişti au fost împuşcaţi în statul Philadelphia, după ce un individ a deschis focul asupra agenţilor în timpul unei operaţiuni.

Un nou atac armat a avut loc în Statele Unite. Şase poliţişti au fost împuşcaţi în statul Philadelphia, după ce un individ a deschis focul asupra agenţilor în timpul unei operaţiuni.

Ulterior, atacatorul a reuşit să se baricadeze într-o clădire, acolo unde a rămas mai bine de cinci ore.

În timpul atacului, doi poliţişti şi patru femei au rămas blocaţi în clădire împreună cu suspectul, însă au fost ulterior evacuaţi în siguranţă de trupele SWAT.

Articolul continuă după reclamă

Perimetrul a fost împânzit de 50 de maşini de poliţie, iar oamenii au fost sfătuiţi să stea la depărtare. Au avut loc mai multe schimburi de focuri între atacator şi echipele de intervenţie.

În cele din urmă, individul a fost prins. Motivul din spatele atacului nu este deocamdată cunoscut.