Observator » Ştiri externe » Primul deces cauzat de marijuana de când drogul a fost legalizat în Colorado!

Primul deces cauzat de marijuana de când drogul a fost legalizat în Colorado!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.04.2014, 14:42 | Modificat la 03.04.2014, 14:48

În Colorado a fost înregistrat primul deces din cauza consumului de marijuana, de când aceasta a fost legalizată

Levy Tamba, un student din Republica Congo, a decedat după ce a căzut de la balconul hotelului unde locuia, informează dailycaller.com.

Autopsia a arătat că studentul consumase o prăjitură întreagă cu marijuana, ceea ce i-a provocat o intoxicaţie cu marijuana, astfel că acesta avea ameţeli mari când s-a dezechilibrat şi a căzut de la balcon! 

Conform raportului, concentraţia de THC în sânge era de 7,2, în condiţiile în care limita legală pentru a conduce în Colorado este de 5!

Articolul continuă după reclamă