Observator » Ştiri externe » Regina Marii Britanii a dat un banchet la Palatul Buckingham

Regina Marii Britanii a dat un banchet la Palatul Buckingham

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.05.2013, 16:30 | Modificat la 01.05.2013, 16:40

Regina Marii Britanii a dat un banchet, marti seara, la Palatul Buckingham, in cinstea seicului Emiratelor Arabe Unite care a venit in vizita oficiala. Dineul a fost unul pe masura invitatilor.

Unul fastuos, cu zeci de feluri de mancare servite in cele cateva ore cat a durat evenimentul. Seicul a stat langa regina toata seara.

Relatiile diplomatice intre Emiratele Arabe si Marea Britanie sunt extrem de stranse. Emiratele Arabe Unite reprezinta cea mai mare piata de export pentru produsele britanice.