Observator » Ştiri externe » O cerşetoare din România, prima victimă a expulzărilor, în Danemarca

O cerşetoare din România, prima victimă a expulzărilor, în Danemarca

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.08.2017, 16:42 | Modificat la 02.08.2017, 17:34

Autorităţile daneze nu ezită să aplice legea anti-cerşetorie! Iar prima victimă este o femeie originară din România. Deşi are 63 de ani, femeia a fost condamnată la închisoare şi va fi deportată în clipa în care termină de executat pedeapsa.

Autorităţile daneze nu ezită să aplice legea anti-cerşetorie! Iar prima victimă este o femeie originară din România. Deşi are 63 de ani, femeia a fost condamnată la închisoare şi va fi deportată în clipa în care termină de executat pedeapsa.

Femeia va fi deportată peste 20 de zile din momentul în care a fost băgată după gratii. Românca a fost arestată în Copenhaga unde venea la cerșit periodic de 15 ani pentru a-şi întreţine familia rămasă în ţară.