Observator » Ştiri externe » Româncă din Italia, plecată la scăldat, a murit înecată

Româncă din Italia, plecată la scăldat, a murit înecată

Românca avea doar 42 de ani Românca nu a mai putut fi salvată de medicii ajunşi la faţa locului - Il Resto del Carlino
Cristi Ioniţă | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.08.2019, 15:43 | Modificat la 21.08.2019, 15:48

O româncă de 42 de ani, stabilită în Italia, şi-a pierdut viaţa în cursul zilei de miercuri, după ce s-a înecat în staţiunea Fermo, localitate situată pe malul Mării Adriatice.

O româncă de 42 de ani, stabilită în Italia, şi-a pierdut viaţa în cursul zilei de miercuri, după ce s-a înecat în staţiunea Fermo, localitate situată pe malul Mării Adriatice.

Femeia a mers la scăldat, miercuri dimineaţa, pe plaja liberă din cartierul Lido Tre Archi.

Românca nu a mai putut fi salvată de cei care au intervenit pentru a o salva

Articolul continuă după reclamă

Conform Il Resto del Carlino, la un moment dat, femeia a ajuns să înoate la circa 50 de metri de ţărm, când a început să dea semne că se află în dificultate.

Mai mulţi martori şi câţiva salvamari au ajuns în apropierea ei şi au reuşit să o aducă la mal.

Din păcate, femeia se afla deja în stare de inconştienţă, iar medicii nu au mai putut să o salveze.

Poliţiştii au demarat o anchetă pentru a stabili circumstanţele în care s-a produs tragedia.

Pe acelaşi subiect