Observator » Ştiri externe » Romani morti intr-un parc de distractii

Romani morti intr-un parc de distractii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.08.2011, 16:21 | Modificat la 27.07.2017, 14:25

Accident tragic intr-un orasel din Spania. Trei romani au murit striviti intr-un parc de distractii dupa ce o parte din instalatia in care se aflau s-a desprins si a cazut. O a patra victima, tot romanca, a fost internata cu rani foarte grave, la un spital din Toledo. Autoritatile locale au cerut declararea a doua zile de doliu.

Accident tragic intr-un orasel din Spania. Trei romani au murit striviti intr-un parc de distractii dupa ce o parte din instalatia in care se aflau s-a desprins si a cazut. O a patra victima, tot romanca, a fost internata cu rani foarte grave, la un spital din Toledo. Autoritatile locale au cerut declararea a doua zile de doliu.