Observator » Ştiri externe » Romani pacaliti de un angajator belgian

Romani pacaliti de un angajator belgian

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.09.2012, 16:30 | Modificat la 11.10.2018, 14:55

23 de romani, angajati sa construiasca o inchisoare in Belgia au devenit chiar ei prizonieri. Nu pentru ca ar fi comis vreo faradelege, ci pentru ca nu mai au bani sa traiasca. Firma angajatoare nu le-a mai dat salariile din vara.

23 de romani, angajati sa construiasca o inchisoare in Belgia au devenit chiar ei prizonieri. Nu pentru ca ar fi comis vreo faradelege, ci pentru ca nu mai au bani sa traiasca. Firma angajatoare nu le-a mai dat salariile din vara.