Observator » Ştiri externe » Românii care au furat şi mâncat o capră de la zoo, din Germania, plănuiau un alt jaf

Românii care au furat şi mâncat o capră de la zoo, din Germania, plănuiau un alt jaf

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.02.2018, 19:42 | Modificat la 20.02.2018, 22:06

Doi români au îngrozit Germania după ce au furat şi au ucis o capră de Angora de la grădina zoo din Berlin.

Tinerii în vârstă de 29 de ani au fost arestaţi chiar în timp ce plănuiau un alt furt. O lună i-au căutat poliţiştii care au luat cazul foarte în serios.

Rose, cum se numea capra, era foarte iubită de copiii vizitatori. În Germania, sacrificarea animalelor fără anestezie prealabilă este interzisă prin lege. Românii vor fi anchetaţi şi riscă până la 25 de mii de euro amendă sau chiar închisoarea.

Articolul continuă după reclamă