Observator » Ştiri externe » SPECTACULOS! Timp de o lună a mâncat doar cârnaţi şi a băut doar bere

SPECTACULOS! Timp de o lună a mâncat doar cârnaţi şi a băut doar bere

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.02.2014, 14:50 | Modificat la 26.02.2014, 14:58

Pare incredibil dar un bărbat a descoperit cea mai inedită dietă. Probabil că bărbaţii o vor adora. Bărbatul a ţinut o dietă bazată doar pe bere şi cârnaţi.

În urmă cu câţiva ani, Evo Terro a descoperit că poţi slăbi consumând doar bere şi cârnaţi timp de o lună. El nu îşi dorea să facă prea mult efort aşa că a căutat alte soluţii pentru a scăpa de kilogramele în plus.

Astfel, timp de o lună a consumat câte 6 beri pe zi şi a mâncat numai cârnaţi, fiind la celebrul festival Oktoberfest.

Starea sa este veşnic monitorizată de medicul său.

Articolul continuă după reclamă

“Facem analize pentru a ne asigura ca ficatul, lipidele, dar si colesterolul sunt ok. Daca am descoperi că ceva este în neregulă nu am mai continua”, a spus doctorul.

Dieta miraculoasă constă în 15.000 de calorii pe săptămână. Singura mare problemă este că bărbatul nu mai putea conduce. Fiul său a fost însă salvarea şi i-a fost şofer tatălui său pentru o lună.

sursă: bez.ro

Pe acelaşi subiect