Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Ucigașul din biserică a fost prins

Autorul sângerosului atac de la biserica din oraşul american Charleston a fost prins. Este vorba despre un tânăr de 21 de ani care a ucis 9 oameni cu un pistol primit cadou de ziua lui

de Redactia Observator

la 19.06.2015 , 14:09

Autorul sângerosului atac de la biserica din oraşul american Charleston a fost prins. Este vorba despre un tânăr de 21 de ani care a ucis 9 oameni cu un pistol primit cadou de ziua lui

Atacul a avut loc ieri dimineaţă iar autorităţile l-au prins pe ucigaş în alt stat, după ore bune de căutare. 

Dylann Roof a fost arestat în localitatea Shelby, Carolina de Nord. Depăşise graniţele Carolinei de Sud, statul unde a comis 9 crime. Aşa că a fost nevoie de extrădare pentru a ajunge în mâinile autorităţilor care anchetează macascrul. Oamenii legii vor să afle mai ales ce l-a împins pe tânăr la un gest atât de violent.

Vezi și

Potrivit ABC, un amic al criminalului a declarat că tânărul de 21 ani plănuia atacul de cel puţin o jumătate de an. 3 femei şi 6 bărbaţi i-a căzut victime. Înainte însă ucigaşul a petrecut o oră la slujbă în biserică.

Preşedintele american a condamnat dur atacul şi cere modificarea legilor privind armele.

Încă în stare de şoc, familiile celor 9 victime se pregătesc să-i înmormânteze pe cei dragi. Agresorul, cu antecendente de încălcarea proprietăţii şi posesie de substanţe interzise, va apărea astăzi în faţa unui judecător.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi fost vreodată victima unei înşelătorii pe WhatsApp?
Observator » Ştiri externe » Ucigașul din biserică a fost prins