Observator » Ştiri externe » Un român riscă să stea în spatele gratiilor, în Statele Unite, după ce a furat bijuterii de 13 mii de dolari!

Un român riscă să stea în spatele gratiilor, în Statele Unite, după ce a furat bijuterii de 13 mii de dolari!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.11.2017, 07:42 | Modificat la 09.11.2017, 10:45

Asta după ce autorităţile americane au descoperit că a furat bijuterii a căror valoare depăşeşte 13 mii de dolari, dintr-un magazin din Florida.

Asta după ce autorităţile americane au descoperit că a furat bijuterii a căror valoare depăşeşte 13 mii de dolari, dintr-un magazin din Florida. Nicolae Anghel, în vârstă de 25 de ani, a fost prins la sfârşitul lunii trecute depoliţişti.

Camerele de supraveghere din magazin au surprins momentul în care individul a distras atenţia angajaţilor, a luat cinci coliere şi le-a ascuns imediat în portofelul său. Autorităţile au descoperit că românul are şi alte antecendente penale şi bănuiesc face parte dintr-o bandă de tâlhari.