Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Un soldat rus A UCIS trei persoane în cursul unui exerciţiu, după care a dezertat!

Un soldat rus a ucis trei persoane în cursul unui exerciţiu de noapte în Extremul Orient rus, înainte de a fugi, a anunţat Ministerul Apărării într-un comunicat

de Redactia Observator

la 29.09.2017 , 22:22

Un soldat rus a ucis trei persoane în cursul unui exerciţiu de noapte în Extremul Orient rus, înainte de a fugi, a anunţat Ministerul Apărării într-un comunicat, relatează AFP, citat de News.ro

„În cursul tirurilor de exerciţii planificate la un poligon, în regiunea Amur, un soldat a deschis focul cu o armă automată (…), provocând răni mortale unui ofiţer şi unui număr de doi soldaţi se arată în comunicat.

Alţi doi militari au fost soldaţi şi internaţi, potrivit aceleiaşi surse.

Articolul continuă după reclamă

Din motive necunoscute, “agresorul a fugit apoi, luând cu el arma”, a precizat Ministerul.

Autorităţile au demarat o anchetă pentru crimă şi îl caută pe fugat.

Potrivit unui purtător de cuvânt al administraţiei locale, este vorba de un soldat de 23 de ani, originar din Daghestan, o republică din Caucazul rus.

În prezent, anchetatorii iau în calcul toate pistele, inclusiv o criză de nervi a soldatului. 

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi hotărât cu cine votaţi pentru Primăria Capitalei?
Observator » Ştiri externe » Un soldat rus A UCIS trei persoane în cursul unui exerciţiu, după care a dezertat!