Observator » Ştiri externe » Vacile din Rusia dau mai mult lapte pentru ca se uita la televizor

Vacile din Rusia dau mai mult lapte pentru ca se uita la televizor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.09.2010, 07:32 | Modificat la 04.01.2018, 00:10

Ma intreb cat de mult ar fi ras domnul ministru de mai devreme daca ar fi auzit asta: Vacile din Rusia dau mai mult lapte pentru ca se uita la televizor. La plasme, mai exact. E adevarat, fermierii le pun numai imagini cu iarba verde si apetisanta din Alpi. Exista insa o problema. Investitia in plasme se recupereaza abia intr-un an si jumatate.

Ma intreb cat de mult ar fi ras domnul ministru de mai devreme daca ar fi auzit asta: Vacile din Rusia dau mai mult lapte pentru ca se uita la televizor. La plasme, mai exact. E adevarat, fermierii le pun numai imagini cu iarba verde si apetisanta din Alpi. Exista insa o problema. Investitia in plasme se recupereaza abia intr-un an si jumatate.