Băieţel român, actor principal în filmul francez „Place des Victoires”
Un băieţel român este actor principal într-un film francez. În pelicula Place des Victoires, Piti Puia interpretează rolul unui copil de etnie romă care locuieşte cu familia în taberele de la periferia Parisului.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un băieţel român este actor principal într-un film francez. În pelicula Place des Victoires, Piti Puia interpretează rolul unui copil de etnie romă care locuieşte cu familia în taberele de la periferia Parisului. Viaţa i se schimbă, însă, după ce rudele lui fură telefonul mobil al unui bărbat, iar acesta reuşeşte să-l prindă pe băiat. Înduioşat ulterior de situaţia copilului, omul se oferă să-l ajute. Filmul va avea premiera astăzi, în Franţa.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰