Observator » Ştiri Mondene » Florin Salam vrea sa se mute in SUA

Florin Salam vrea sa se mute in SUA

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.04.2013, 19:15 | Modificat la 21.04.2013, 19:26

Florin Salam se viseaza american. De cand a dus maneaua peste Ocean, cantaretul se tot gandeste sa se mute acolo. Isi exerseaza limba engleza in versuri, dar are o problema: americanii nu fac dedicatii fara numar.

Pe Florin Salam il omoara dorul de America.

„America, America acolo e viata mea/Eu nu mai pot, eu nu mai pot/M-am indragostit de New York”, sunt versurile unei manele inspirate de taramul american.

Articolul continuă după reclamă

S-a indragostit de Statele Unite dupa ce a concertat pentru romani de-acolo si s-ar muta peste ocean definitiv: „Chiar as vrea sa ajung acolo, la Los Angeles. Acolo as vrea sa traiesc. M-am simtit foarte apropiat de partea aia de acolo. Aveam impresia ca eu acolo m-am nascut”.

Impedimentele sunt dordin financiar. Cantaretul de manele reconoaste ca nicaieri nu castiga mai bine ca in Romania.

Banii vin in special din dedicatiile fara numar. Primele pe care le-a onorat au fost cele pentru Nutu Camataru. Cantaretul de manele recunoaste ca a avut parte de mult sprijin din partea regelui camatariei.

Pe acelaşi subiect

Pana la visul american, Florin Salam compune si canta tot mai multe piese in limba engleza. Pentru exercitiu.