Observator » Ştiri Mondene » Gala premiilor Oscar, din 24 februarie, nu va avea "maestru de ceremonii"

Gala premiilor Oscar, din 24 februarie, nu va avea "maestru de ceremonii"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.02.2019, 11:16 | Modificat la 06.02.2019, 11:16

Este oficial! Gala premiilor Oscar, din 24 februarie, nu va avea "maestru de ceremonii", au confirmat organizatorii. În acest rol fusese desemnat comediantul Kevin Hart. Dar alegerea a fost intens criticată, din cauza unor glume pe care le-a făcut acesta pe seama homosexualilor.

Este oficial! Gala premiilor Oscar, din 24 februarie, nu va avea "maestru de ceremonii", au confirmat organizatorii. În acest rol fusese desemnat comediantul Kevin Hart. Dar alegerea a fost intens criticată, din cauza unor glume pe care le-a făcut acesta pe seama homosexualilor. Hart a prezentat scuze şi a renunţat la rolul de gazdă.

În noua formulă, 13 vedete, printre care Daniel Craig, Charlize Theron şi Jennifer Lopez, vor prezenta gala, pe rând.

Organizatorii speră, de altfel, că modificarea va creşte şi audienţa transmisiei televizate care, în ultimii ani, a fost în cădere liberă.

Articolul continuă după reclamă

Doar o singură ediţie a Oscarurilor, acum 30 de ani, s-a mai desfăşurat fără gazdă.