Observator » Ştiri politice » Apocalipsa taxelor

Apocalipsa taxelor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.06.2010, 19:04 | Modificat la 21.06.2018, 20:10

Romania primeste a doua lovitura! Dupa reducerea salariilor, planul B al Guvernului inseamna APOCALIPSA TAXELOR. Asa au numit-o ieri jurnalistii, asa i-au spus azi si guvernantii. Ministrii recunosc: 5 procente in plus la taxa pe valoare adaugata este cea mai proasta masura, care va saraci populatia. Intr-un cuvant, toata Romania plateste pretul suprem, pentru ca pensiile sa ramana intacte.

Romania primeste a doua lovitura! Dupa reducerea salariilor, planul B al Guvernului inseamna APOCALIPSA TAXELOR. Asa au numit-o ieri jurnalistii, asa i-au spus azi si guvernantii. Ministrii recunosc: 5 procente in plus la taxa pe valoare adaugata este cea mai proasta masura, care va saraci populatia. Intr-un cuvant, toata Romania plateste pretul suprem, pentru ca pensiile sa ramana intacte.