Cîţu promite autostrada peste Carpaţi: "Sibiu-Piteşti se va face. Ne pregătim pentru o guvernare de 8 ani"
Prim-ministrul Florin Cîţu a afirmat, vineri la Baia Mare, că că există surse de finanţare pentru mari proiecte de investiţii în România.
![Cîţu promite autostrada peste Carpaţi: "Sibiu-Piteşti se va face. Ne pregătim pentru o guvernare de 8 ani" Cîţu promite autostrada peste Carpaţi: "Sibiu-Piteşti se va face. Ne pregătim pentru o guvernare de 8 ani"](https://img.observatornews.ro/0/2021/6/4/423118/1622812281886afcec.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
El a adăugat că se pregăteşte pentru o guvernare de cel puţin opt ani şi va fi făcută autostradă care va trece Carpaţii, vor fi făcute spitale prin PNRR, dar şi alte spitale.
„Vreau să-i asigur pe români că vom avea surse de finanţare şi că ceea ce am promis că facem până în 2024. Şi eu am spus că ne pregătim pentru o guvernare de cel puţin opt ani de zile, până în 2028 şi vom face. Vom trece Carpaţii cu autostradă. Sibiu-Piteşti se va face. Vom face spitale prin PNRR, dar sunt şi alte spitale. Până în 2024 vom avea câteva spitale”, a afirmat Florin Cîţu vineri la sediul Consiliului Judeţean Maramureş din Baia Mare.
Şeful Executivului a vizitat vineri centrul de vaccinare drive-thru amenajat în Piaţa Libertăţii din Baia Mare. Ulterior, el a participat la prezentarea planului de investiţii şi a proiectelor pentru judeţul Maramureş.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰